Lumion 11 ile Yaşayan Renderlar Alın

Gözlerinizi kapatın ve tasarımınızın gerçek hayatta nasıl inşa edildiğini düşünün. Ne görüyorsunuz? Nasıl bir his?

Lumion 11 ile, tasarım vizyonunuzun görselleştirilmesi her zamankindan daha kolay. Ortografik görünümler gibi yeni fonksiyonlar, hayatla, renkle ve sizin stilinizle dop dolu cephe, plan ve kesitler oluşturmanızı çok daha az çaba harcayarak gerçekleştirmenizi sağlayacaktır. Anime edilen aşamalandırma ile, yapı bölümlerinizin nasıl bağlandığını ve etkileştiğini, gözlemci ile kurulan diyalog ve hareketle anlatabilirsiniz.

Ortografik görünümler. Aşama animasyonu. Ve çok daha fazlaı. Lumion 11’in render süreçlerine nasıl hayat kattığını kendi gözlerinizle görün:

Tasarımınızın tadını ifade edin

Lumion 11 ile, render sonda değil, tasarım sürecinin bir parçası olarak gerçekleşerek, çalışmanızı destekleyen ve sonuç için vizyonunuza ilham katan bir süreçtir.

Ortografik görünüm

Her tasarım aşamasında, Lumion 11 ile gelen yeni Ortografik Görünüm özelliği, tüm Teknik görsellerinize hayat, renk ve doku katmanızı sağlar. Standart çizimlerinizi, benzersiz görsel ve videolara dönüştürmek ve başka yazılımlara gerek duymaksızın sürekliliği sağlayın.

Aşama animasyonu (sadece Pro)

Yeni Anime Edilen Aşamalandırma Efekti ile, tasarımınızın, geliştirmenizin veya inşanın altındaki süreçleri, animasyonun etkileyiciği ile gösterebilirsiniz. Farklı geçişler uygulayın, bina bölümlerinizin ekrana gelmesi ve kaybolması için kullanın ve yapınızı öne çıkartan ve benzersiz kılan unsurları belirginleştirin.

Hayatın ayrıntılarını tasarımlarınıza katın

Hayata dair CAD içinde tasarlayamayacağınız şeyler vardır. Belki tahmin edilemez olmasıdır. Enerjisidir. Güzelliğidir. O her ne ise, kesin olan şey — hayatın hislerle dolu olmasıdır.

Lumion ile, hayatın güzelliklerini, çalışmanızın içerisine aktarabilirsiniz. Yağmurlu bir günün ortamını görselleştirmek son derece basittir. Tembel Pazar sabahlarının renderını alın. Bir İstanbul caddesinin hareketliliğini veya bir tatil yöresinin dinginliğini görselleştirin.

Yağmur damları izleri (sadece Pro)

Lumion 11 ile, içeride oturup yağmur yağması atmosferini,  Yağış Efektinin bir parçası olan yağmur izleri seçeneği ile kolayca yakalayabilirsiniz. Bir kaydırma çubuğunun küçük bir hareketi ile, düzinelerce dinamik, akıllı yağmur damlası, cam yüzeylerde aşağı kaysın.

Hacimsel ateş (sadece Pro)

Ateşin sıcak aydınlığı insanları bir araya getirir ve Lumion 11 ile, bu sıcak ve davetkar atmosferi yeni, hacimsel ateş objesi ile elde edebilirsiniz. İzleyenleri mekanınıza çekecek ortam hissini oluşturmak için, mekanlarınıza sıcaklığı yeni Hacimsel Ateş objesini ekleyerek sağlayın.

Metalik araba boyası (sadece Pro)

Lumion 11 Pro ile gelen yeni metalik araç boyası ile, araçların render edilen görselleri, gerçeklerinden ayırt edilemeyecek kalitede etkileyici görseller oluşturabilir.

Yeni obje ve malzemeler

401 yeni obje (bazıları sadece Pro’da)

Görsellerinize yaşam katmak dört duvar ve çatının görselleştirilmesinden daha fazlasıdır. Yapı tasarımınızı fiziki çevresi içerisinde sunabilmektir. Bir çocuk odasının masumiyetini hayvan oyuncakları ve ona özel mobilyalarla gösterebilmek, veya sofistike bir ortamı stil sahibi mobilyalarla vurgulayabilmektir.

Lumion 11 Pro ile gelen yeni objeler:

 • 61 detaylı tabiat modeli
 • 177 iç mekan modeli
 • 49 insan ve hayvan (bazıları hareketli)
 • Ve pek çok farklı diğer obje…

Yeni objelerin tamamı HD kalitesindedir ve yeni eklemeler Lumion 11 Pro içerik kütüphanesinde sunulan obje sayısını 6,224 * adede yükseltmiştir.

63 yeni malzeme

Parmaklarınızdaki yumuşak kumaş. Ayağınız altındaki asfalt. Derinin kokusu, ahşabın sesi. Kaliteli görseller malzeme seçimlerini aktarmanın ötesine geçerler; duyguları tetiklerler.

Lumion 11’e eklenen 63 yeni malzeme ile, bu duyguları daha kolay tetikleyebilirsiniz.

Lumion 11 ile gelen yeni, yüksek kaliteli malzemeler:

 • 17 ahşap döşeme ve kaplama
 • 3 kumtaşı seramik
 • 5 halı
 • 2 asfalt
 • 5 tuğla
 • 2 kar
 • 3 panel
 • Ve pek çok diğer malzeme…

Lumion içerisindeki malzemelerin pek çoğu yüksek kalitededir ve deplasman, eskitme, kenar yuvarlatma (sadece pro) ve pek çok parametre ile özelleştirilebilirler. Yeni eklemelerle, Lumion 11 Pro tiçindeki toplam malzeme sayısı 1292 * adet olmuştur.

Daha kolay bir render iş akışının keyfini sürün

Lumion ilk eskizden uygulama çizimlerinin üretimine kadarki süreçlerde, mimari iş akışlarınız içerisindeki yerini mükemmel şekilde alır. Lumion’un öğrenilmesi de, kullanılması da çok kolay olduğundan, render süreçlerini tatminkar ve keyifli bir deneyim haline getirir.

Kullanıcı tanımlı IES spot ışıklar

Lumion 11’de, kendi IES spot ışık dosyalarınızı, Spot Işık objelerinizi Illuminating Engineering Society (IES) ışık profilleri ile bağlamak için kullanabilirsiniz.

RAL renk seçici

Lumion 11 Avrupa RAL renk standard ile bağlantı ve renk seçiminizi kolaylaştırmak için RAL renk seçici sunmaktadır.

Yüksek kalitede tiyatro ön izleme modu

Geliştirilen yüksek kalitede ön izlemeden faydalanarak, sonuç ürünün nasıl görüneceğini hissedin. Lumion 11 içinde, şimdi yüksek kalitede ön izlemeyi Lumion Tiyatro Modu ve Lumion Görüntüleyici’de de kullanabilirsiniz.

Yeni kullanıcılar için interaktif temel eğitim

Lumion’u ilk defa mı kullanıyorsunuz? Hiç endişeniz olmasın! On yılı aşkın bir süredir, mimarlar Lumion’u çok kolay bir öğrenim deneyimi olarak sınıflandırmaktadırlar ve bu prensip baz alınarak, Lumion 11 şimdi, yeni kullanıcıları desteklemek için program içerisinde bir interaktif eğitim de sağlamaktadır.

Diğer iş akışı geliştirmeleri

Geliştirilen kullanıcı arayüzü
Çalışmanızda mantıksal ve sezgisel iş akışının keyfini sürün.
Güncellenen renk seçici
Projelerinizde doğru renklerin seçimi her zamankinden daha kolay.
Özel değer girişi
Sahne ve görselinizde ince ayarlar yaparken, değerleri doğrudan girin
Daha iyi FPS için proksiler
Büyük ve karmaşık sahneler oluştururken,  Lumion 11’den en yüksek performansı elde edin

Vizyonunuzu projenize kolayca taşıyın

Lumion bir fikirden projeye yolculuğunuzda, tasarım sürecinin önemli bir parçasıdır.

LiveSync for BricsCAD ile gerçek zamanlı render

Lumion LiveSync öncü CAD yazılımları ve Lumion arasında etkileşimli, kesintisiz bağlantı sağlar. Bunlar SketchUp, Revit, ArchiCAD, Rhino, Vectorworks ve AutoCAD’dir. LiveSync ile, çalışmanız sırasında tasarımını doğal çevresi içerisinde eş zamanlı değerlendirme şansınız vardır.

Lumion LiveSync yeni CAD paketleri ile entegrasyona devam etmektedir, ve bu uzun listemize en son LiveSync for BricsCAD Lumion 11 ile katıldı

.

OSM uydu fotoğrafları (sadece Pro)

Gerçek hayat şehrinin görselini oluşturun. Arazisinin yüksekliklerini gösterin. Ve çevreleyen ortamın ince detaylarını sunun.

OpenStreetMap özelliği Lumion 11 Pro ile, detaylı uydu haritalarını da gösterebilecek şekilde, bir adım daha ileri taşındı. Bunlarla, yapınızın konumuna tek tıklama ile OpenStreetMap indirmeyi sağlayarak, gerçek arazi görünümlerini aktarabilirsiniz

.

Artistik panorama efektleri

Lumion 11’de, mobil telefon, tablet veya pek çok VR gözlük ile kullanabileceğiniz 360 panoramalarınızda, bir grup artistik efekt uygulayabilirsiniz.

İç ve dış mekan renderlarında arttırılan gerçekçilik

 • Spot ışıklar için mikro gölgeler
 • Geliştirilen çimen aydınlanması

Temel kod değişikliği

Görsellerinize daha fazla yaşam ve kişilik kazandırmanız için, basit kullanımdan ödün vermeksizin, donanım ve teknoloji gelişmelerine, sürekli olarak adapte oluyoruz. Lumion 11 için, bazı temel Lumion elemanları değiştirildi ve geliştirildi, ancak, bu değişiklikleri, bu versiyon içerisinde doğrudan deneyimlemeyeceksiniz.