Lumion’un İki Versiyonu Bulunmaktadır

Lumion 12 Pro

Tüm İçerik ve Özellikleri Barındırır

Sürümleri Karşılaştır

Lumion 12

Daha Az İçerikli Sınırlı Versiyon

Sürümleri Karşılaştır

LUMION PRO’YA ÖZEL ÖZELLİKLER

Eksiksiz Obje Kütüphanesi

Lumion içerik kütüphanesinde bulunan 5,600+ obje ile, tasarımlarınızı enerjik gerçek hayat mekan ve çevreleri ile zenginleştirin. İç mekandan dış mekana, orman ve sahillerden kentsel ortamlara kadar, Lumion içerik kütüphanesi, kullanabileceğiniz binlerce objeyi size sunarak, ciddi zaman tasarrufu elde etmenizi sağlar.

Obje Kütüphanesine Bakın

Eksiksiz Malzeme Kütüphanesi

Lumion Pro’daki 1200’den fazla yüksek gerçekçilikteki malzemeler ile, 3D modelinizi renk, derinlik ve dokularla kolayca ve hızla yaşayan bir sahneye dönüştürebilirsiniz.

Lumion Pro ile, tasarımı sunduğunuzda insanları hızla içine çeken 1,120 kaliteli malzemeye erişiminiz olur.

Objeleri Görüntüleyin

Yüksek Detaylı Doğa

Lumion 10 ile gelen, 62 adet yeni, Yüksek-detaylı Tabiat objesi, Lumion içerik kütüphanesinde sunulan en detaylı, gerçekçi 3D ağaç ve bitki modelleridir.

Ağaçlar, çalılar ve benzeri unsurlarla bu yüksek detaylı modeller, sahnenizi görsel olarak daha da zenginleştirecektir. Rüzgarda sallanan yaprakları veya gövdenin kaba kabuk dokusunu hissetmenize yardımcı olacaktır.

Videoyu İzleyin

Gerçek Gece Gökyüzü

Lumion 10 Pro’daki 44 Gerçek Gökyüzü (5 yeni gece gökyüzü içerir) ile bir yaz gününün maviliğini, yaklaşan fırtınanın soğuk griliğini veya göz kamaştırıcı yıldızları bir tıklama ile projenize taşıyabilirsiniz.

Videoyu İzleyin

Kuzey Işıkları

Tasarladığınız yapıların üzerinde zerafetle süzülürken tam bir görsel şölen yaşanır. Kuzey ışıklarını daha önce görme fırsatınız olduysa yaşattığı güçlü duyguları tanıyor olmalısınız.

Şimdi, Lumion 10 Pro ile, yeni Kuzey Işıkları efektini kullanarak, tasarımlarınıza bir renk orkestrası ve güzelliği altında, sonsuzluk ve artistik lezzeti katabilirsiniz.

Videoyu İzleyin

Fotoğraf Eşleştirme

Fotoğraf Eşleştirme Lumion 10 Pro ile kullanılabilir. Şimdi, 3D modelinizi, içeriği ile birlikte, gerçek bir fotoğraf içerisine yerleştirebilirsiniz. Tasarımınızı, gelecekte yer alacağı ortamın içerisinde sunun. Gerçek konumların resimlerini alın ve modelinizi bir kaç tuşlama ile içine yerleştirin.

Videoyu İzleyin

OSM Yükseklik Haritası

Gerçek topoğrafya yükseklikleri, Lumion 10 Pro’nun içerisinde kullanılabilir. Yeni, OSM için yükseklik mapleri, özelliği ile, projenizi çevreleyen sahanın yüksekliklerini sahnenize transfer edebilirsiniz.

Videoyu İzleyin

Atmosferik Yağmur ve Kar

Tasarımlarınızın gerçek duygusunu, yeni Atmosferik Yağmur ve Kar ile ifade edin. Sadece bir tıklama ile, hafif bir çiselemeden yoğun yağışa, kışın yumuşaklığından tipiye, istediğiniz ortamı oluşturun. Atmosferik Yağmur ve Kar, Foto ve Film modundaki Yağış efekti altındadır.

Videoyu İzleyin

Özelleştirilebilen 3D Çimen

Özelleştirilebilen Çimen malzemeleri ile, peyzaj tasarımlarınızı zenginleştirin ve parklara, bahçelere ve diğer yüzeylere farklı, gerçekçi çimen unsurları ekleyin.

Videoyu İzleyin

Tüylü Malzemeler

Dokunası yumuşaklıkta. Renkli ve kabarık. Konforlu bir battaniye veya halı için, yeni tüylü malzeme, herhangi bir mekandaki herhangi bir yüzeye çekicilik ve sıcaklık katacaktır.

ÖRNEKLERİ GÖRÜNTÜLEYİN

El Çizimi Dış Kontur Efekti

Lumion tasarımınızın formunu ifade etmeyi yeni “el çizimi” dış kontur efekti ile kolaylaştırıyor. Bu efekti, foto gerçekçi, eskiz veya artistik efektlerle birlikte kullanarak, odaklamanın binanızın genel biçimine olmasını sağlayın. Tasarımınızın hatları, kolayca ve estetik şekilde render alınır.

Videoyu İzleyin

Keskin kenarları yumuşat

Gerçek hayat objelerinin kenarları hafifçe yuvarlatılmışlardır. Hiçbir zaman tam keskin değildirler. Yeni kenarlar kaydırma çubuğu ile, modeliniz, gerçek hayat objelerini daha iyi canlandıracak şekilde doğal görünecektir. Komşu yüzey kenarlarını yumuşatarak, gerçekçilik katın. Tuğla, beton, ahşap ve diğer malzemelerin kenarlarını yumuşatın. Küçük bir kaydırma çubuğu hareketi, çok daha gerçekçi görünen yapılar. Kolay. Etkili.

Örnekleri Görüntüleyin

Odak kaydırma

Maketlerde bilgisayar grafiklerinin sağlayamadığı bir hava vardır. Tilt Shift efektini uygulayarak, tasarımınızı minyatür dünyanın parçası yaparsınız. Lumionda modelinize tepeden bakan bir görüntüde, tilt shift efekti odak düzlemini kaydırır ve ön plan ve arka planı flulaştırır. CAD modelinizi, gerçek dünya karşılığının küçük bir haline dönüştüren bir kamera efektidir.

Videoyu İzleyin

Model ve malzeme varyasyonu

Ahşap kaplama zemin taş duvarlarla uyumlu mu? Müşteriniz hangisini tercih eder, Tasarım A mu tasarım B mi? Belki de evin dış kaplaması ve avlusunun uyumunu sağlamak çok da kolay değil. Durum ne olursa olsun, varyasyon kontrol efekti malzeme ve model alternatiflerini karşılaştırmanın kolay bir yoludur. Bir dizi konsept seçeneğini dengelerken ve uygun görünümleri seçerken, müşterileriniz kararlarını son derece hızlı verebileceklerdir. Bu Lumion özelliği, bir mimar olarak sizin iş akışınızı ve tasarım çözümlerinizi karşıya aktarımınızı hızlandıracak ve kolaylaştıracaktır.

Videoyu İzleyin

Yeni ölçülendirme araçları

İster iki mobilya arasındaki mesafenin onaylanmasında, ister bir bahçenin çevresinin kontrol edilmesinde, Ölçülendirme araçları modelleme yazılımınıza geri dönmeye gerek kalmadan hızlı ölçüler almanızı sağlar. Bir iş akışı geliştirmesi olarak, ekran ölçüm araçları, modelinizin boyutlarındaki hassasiyeti sağlamanıza yardımcı olur.

Videoyu İzleyin

Malzemeler için yaprak uygulama

Basit geometrileri gerçekçi yapraklı bitkilere dönüştürebilme özelliği ile, özel formlardaki bitkileri, hayal edebileceğiniz her biçimde tasarlayabilirsiniz. Duvar veya heykel gibi objelere tırmanan sarmaşık veya farklı bitkiler ekleyin. Veya zemine bir yeşil örtü dokunuşunda bulunun. Lumion’un tırmanan bitki ön hazırlarını kullanarak, tasarımlarınıza hayat katın.

Videoyu İzleyin

OpenStreetMap (Beta Özellik)

Modellerinizi haritaya OpenStreetMap ile yerleştirin. Bu özellik ile dünya üzerinde istediğiniz lokasyonu seçebilirsiniz. Lumion OpenStreetMap veri tabanından 2D veriyi alarak, karşılık gelen 3D haritaları oluşturur.

Videoyu İzleyin

Alan ve bant ışıklar

Alan ışık ve bant ışık özellikleri, hem iç hem dış mahalleri, spot ışıklarla aydınlatmanın ötesinde olanaklar sunarak zenginleştirir. Saniyeler içerisinde, gizli aydınlatmalar yapabilir, odanın içerisine camlardan dolan gün ışığını canlandırabilirsiniz.

Videoyu İzleyin

PureGlass®

Cam mimaride sıkça kullanılır ve iyi görselleştirmelerde camın render’ının doğru alınması gerekir. Cam render’ı Lumion 6’da büyük bir aşama atladı. PureGlass® teknolojisi, saydam, yarı-saydam veya buzlu camın her zamankinden daha ilgi çekici ve gerçekçi olmasına olanak verir.

Videoyu İzleyin

Speedray™ Yansımaları

İyi yansımalar olmadan güzel görünen cam, su, mermer, ahşap veya metal yüzeyler yaratmak imkansızdır. Malzemeler gerçekçi yansımalarla hayat bulur. Speedray™ Yansımaları, görsel kalitesini çok az ilave render süresi ile tümden geliştirme fırsatı verir. Lumion Pro 6’da yansıtıcı yüzeyler tek bir tıklama ile otomatik olarak geliştirilirler.

Videoyu İzleyin

Yüksek kalitede insan modelleri

Lumion Pro geniş kütüphane içeriğini, AXYZ Design tarafından sağlanan anime edilmiş insan modelleri ile zenginleştirmeye devam ediyor. Lumion Pro içerisinde, oturma ve yürüme gibi pek çok pozu barındıran 143 hareketli 3D insan modeli bulunmaktadır.

Merge scenes

A great tool for collaboration is the ability to merge content from a scene file with your current scene. This feature is essential for people working in teams because it allows you to work on a single scene with multiple people.

Extra plant and tree models

Lumion Pro features almost 3 times as many trees and plant models. The extended model library includes more species and extra variations on species you get in the standard library.

LUMION AŞAĞIDAKİ YAZILIMLARLA TAM UYUMLUDUR

Ve daha fazlası…

ÖZELLİKLER & KARŞILAŞTIRMA

Açıklama Lumion Lumion Pro
Price € 1499.-* € 2999.-*
Description Standart versiyon kısıtlamalı kütüphane erişimi ve özellikler sunan bir Lumion sürümüdür. Profesyonel versiyon tüm kütüphane ve özelliklere erişebileceğiniz bir Lumion sürümüdür.
Perpetual floating license Bir Lumion sürümünü satın aldığınızda süresiz olarak kullanabilirsiniz. İstediğiniz sayıda bilgisayara, istediğiniz sayıda kişiye yükleme yapabilirsiniz. Tek bir lisansı iki farklı kişi kullanmak istiyorsa ekstra lisans eklemeniz gerekir. Bir Lumion sürümünü satın aldığınızda süresiz olarak kullanabilirsiniz. İstediğiniz sayıda bilgisayara, istediğiniz sayıda kişiye yükleme yapabilirsiniz. Tek bir lisansı iki farklı kişi kullanmak istiyorsa ekstra lisans eklemeniz gerekir.
* Vergiler hariç
Açıklama Lumion Lumion Pro
3B Model Alma Collada (.DAE)
SketchUp® (.SKP)Autodesk® (.FBX)    Autodesk® (.DWG)Autodesk® (.DXF)    3DS Max® (.MAX)3DS Max® (.3DS)     Wavefront (.OBJ)
Collada (.DAE)
SketchUp® (.SKP)Autodesk® (.FBX)    Autodesk® (.DWG)Autodesk® (.DXF)    3DS Max® (.MAX)3DS Max® (.3DS)     Wavefront (.OBJ)
Resim Alma TGA    DDS

PSD    JPG

BMP    PNG

TGA    DDS

PSD    JPG

BMP    PNG

Işıkmapi aktarma. Örneğin 3 ds Max’ten
2B arkaplan müzikleri/ .WAV
Model ve malzeme varyasyonu
Açıklama Lumion Lumion Pro
Resim çıkış formatları  JPG
TGABMP
DDSPNG
JPG
TGABMP
DDSPNG
Resim çıkış çözünürlükleri  1280×720 (0.9 Megapixel)

1920×1080 (2.1 Megapixel)

3840×2160 (8.4 Megapixel)

7680×4320 (33.2 Megapixel)

1280×720 (0.9 Megapixel)

1920×1080 (2.1 Megapixel)

3840×2160 (8.4 Megapixel)

7680×4320 (33.2 Megapixel)

Video çıkış formatları  MP4 (AVC codec)

JPG

TGA    BMP

DDS    PNG

MP4 (AVC codec)

JPG

TGA    BMP

DDS    PNG

Video çıkış çözünürlükleri  640×360 (480p)

1280×720 (720p)

1920×1080 (1080p)

2560×1440 (1440p)

3840×2160 (4K)

640×360 (480p)

1280×720 (720p)

1920×1080 (1080p)

2560×1440 (1440p)

3840×2160 (4K)

Saniyedeki kare sayısı  25/30/60/200 25/30/60/200
Resim sıralaması  Max 3840 x 2160p Max 3840 x 2160p
MyLumion 360° Panorama 
Samsung Gear ve Oculus için 360° Panorama 
Derinlik, Normal, Parlama, Aydınlatma, Gökyüzü Alfası, Material ID çıkışları 
MP4’de ses çıkışı 
Açıklama Lumion Lumion Pro
 Obje Kütüphaneleri

 • Ağaçlar ve bitkiler (Rüzgârdan etkilenen)
 • Taşıtlar (Arabalar, otobüsler, tekneler vb.)
 • Dış mekan objeleri (Mobilyalar, binalar)
 • İç mekan objeleri (mobilya, dekorasyon)
 • Animasyonlu 3B insanlar
 • Animsayonlu 3B hayvanlar (Kuşlar, çiftlik hayvanları, evcil hayvanlar, balıklar)
 • Çocuklar
 • 3B insan ve hayvan silüetleri
 • 3B hayvan silüetleri
 • 2B insan silüetleri
1798 Obje Kütüphaneyi gör.  5488 Obje Kütüphaneyi gör.
AXYZ’den 3B Animasyonlu yüksek detaylı insan modelleri 108 Karakter 345 Karakter
3 Boyutlu Sesler

 • Çevre sesleri (tabiat, konumlar)
 • İnsanlar
 • Şeyler (arabalar, makinalar)
123 Ses efekti
Başlıklar efekti 14 temel stil 27 stil
3B Yazı
Işıklar ve yardımcılar 37 43
Alan/ Bant ışıklar
Malzeme kütüphanesi kategorileri

 • Çeşitli arazi malzemeleri
 • Tabiat, iç mekan, dış mekan malzemeleri
 • 10 Özelleştirilebilir malzeme (su, cam, bilbord, ışıkmapi)
 • Standart malzeme kütüphanesi
81 Pureglass® mevcut malzemeler
HDRI gökyüzleri 39 44
Özelleştirilebilir 3B Çimenler 14
Kürk malzemeler 10
Yaprak malzemeler 9
Su önhazırları 20 20
Toplam malzeme 1115 malzeme 1229 malzeme
Displacement mapi olan malzemeler 167 malzeme 167 malzeme
Poliigondan yüksek kaliteli malzemeler 252 malzeme 252 malzeme
Çevre ve atmosfer

 • Gerçek gökyüzleri
 • 42 arazi tipi
 • 6 su tipi
 • Özelleştirilebilir atmosfer (bulutlar, güneş)
 • Okyanus (dalgalar, türbülans)
 • Şelale
Açıklama Lumion Lumion Pro
Sahne editörü

 • Kolay obje yerleşimi
 • Sezgisel malzeme ayarları
 • Düzenlenebilir peyzaj araçları
 • Gelişmiş gökyüzü ve bulut oluşturma
 • Gerçekçi su oluşturma
 • SketchUp için LiveSync
 • Revit için LiveSync
 • ArchiCad için LiveSync
 • Rhino 6 için LiveSync
 • Vectorworks için LiveSync
OpenStreetMap’ten veri alımı (yükseklik haritalarıyla beraber)
20 Katman
Film editörü

 • Sezgisel kamera editörü
 • Animasyonlu modeller
 • Güneş ve gökyüzü animasyonları
 • Sahne ve oluşturma efektleri
 • Side by side steryo efekti
Animasyon

 • Animasyonları al (taşı, çevir, boyutlandır gibi hareketleri .FBX ile alma)
 • Gelişmiş animasyonlar (eğrisel animasyonlar, çoklu anahtar kareler)
 • Hareketli kesitler
 • Gökten düşme efekti
Arkaplanda render alma
Özelleştirilebilir arazi malzemeleri
Özelleştirilebilir arazi dokuları alma
Takım çalışması için proje dosyasının paylaşılması
Takım çalışmasında proje kaynaştırma

 

Açıklama Lumion  Lumion Pro
Film ve Fotoğraf efektleri Güneş efektleri;
Güneş, ışık hüzmeleri, güneş çalışması, hacimsel güneş ışığıAtmosfer efektleri; 
SisGökyüzü efektleri; Gerçek gökyüzleri, gökyüzü ve bulutlar, jet izleri, hacimsel bulutlar, ufuk bulutu, ayObjeler;
Su, katman görünürlüğü, sonbahar renkleriKamera;
El kamerası, pozlama, 2 nokta perspektif, alan derinliği, lens flare, kromatik sapmalar, balık gözü
Güneş efektleri;
Güneş, ışık hüzmeleri, güneş çalışması, hacimsel güneş ışığıAtmosfer efektleri;
SisGökyüzü efektleri; Gerçek gökyüzleri, gökyüzü ve bulutlar, jet izleri, hacimsel bulutlar, ufuk bulutu, ayObjeler;
Su, katman görünürlüğü, sonbahar renkleriKamera;
El kamerası, pozlama, 2 nokta perspektif, alan derinliği, lens flare, kromatik sapmalar, balık gözü
Film efektleri Taşı, gelişmiş hareket, gökten düşme, kalabalık hareketi (eğrisel), hareket flulaştırma, iç/dış kararma, başlıklar, rüzgar, ses, side by side 3D steryo Taşı, gelişmiş hareket, gökten düşme, kalabalık hareketi (eğrisel), hareket flulaştırma, iç/dış kararma, başlıklar, rüzgar, ses, side by side 3D steryo
Sadece Pro efektleri Gerçek gece gökyüzleri, kuzey ışıkları, fotoğraf eşleştirme, atmosferik yağış, dış konturlar, odak kaydırma, varyasyon kontrol, speedray yansımalar
Fotoğraf ve film modunda Hyperlight® 2 
OmniShadow®
Malzemeler

Fiziksel tabanlı görüntüleme

Malzemelerde bozulma
Malzemelerde şeffaflık
PureGlass®
Malzemelerde yapraklar
Özel efektler; 104 efekt   3 farklı dökülen yaprak, 48 farklı çeşme ve su perdesi, 16 farklı ateş, 20 farklı duman, 5 farklı toz, 6 farklı sis, 6 farklı buhar
Açıklama Lumion Lumion Pro
Diller İngilizce (Standart), Çince, Çince (TW), Çekce, Dence, Flemenkçe, Fransızca, Almanca, İbranice, İtalyanca, Japonca, Korece, Norveçce, Lehçe, Portekizce (BR), Rusça, İspanyolca (ES), Türkçe, Slovakça İngilizce (Standart), Çince, Çince (TW), Çekce, Dence, Flemenkçe, Fransızca, Almanca, İbranice, İtalyanca, Japonca, Korece, Norveçce, Lehçe, Portekizce (BR), Rusça, İspanyolca (ES), Türkçe, Slovakça
İnternet bağlantısı gereksinimi
Açıklama Lumion  Lumion Pro
Yüzen lisans
Gerçek gökyüzleri
Gerçek gece gökyüzleri
Yüksek detaylı tabiat
Kuzey ışıkları
OpenStreetMap (Yükseklikler)
Özelleştirilebilir 3B çimen
Atmosferik yağmur ve kar
Kürk malzemeleri
El çizimi dış konturlar
Kenar yumuşatma
Odak kaydırma
Model ve malzeme varyasyonu
Ölçülendirme ve ızgara
Speedray yansımalar
PureGlass®
Malzemelerde yapraklar
OpenStreetMap’den veri alma
Alan ve bant ışıklar
Model kütüphanesi 1798 model

Kütüphaneyi gör.

5488 Obje

Kütüphaneyi gör.

Animasyonlu 3B insanlar ve hayvanlar, bazısı AXYZ 108 karakter 345 karakter
Çevresel ses efektleri Ses efekti yok 123 ses efekti
3B yazı efekti
Gelişmiş başlıklar efekti Sınırlı başlıklar efekti 27 başlık efekti

12 hazır fon

Özelleştirilebilir fonlar

Sahne kaynaştırma (Çoklu kullanıcılarda)
Lumion görüntüleyici ile gerçek zamanlı render
Filmde müzik efekti
Müzikli mp4 çıkışı